תזונת תינוקות - גיל 4 ועד 6 חודשים

למעשה זהו הגיל (וזוהי "הנישה") שהם אחת הסיבות העיקריות שהניעו אותי להיכנס לכל נושא תזונת תינוקות.

מניסיון אישי ראיתי הצלחות בהרבה מובנים בהמלצה על התחלת טעימות בגיל זה. זה בניגוד עדין להמלצות משרד הבריאות בנושא תזונת תינוקות, ששמות את הדגש על התחלת טעימות בגיל 6 חודשים.

לפני שתתקנו אותי, אני מכיר טוב את המלצות משרד הבריאות ומודע לאפשרות שמוזכרת שם להתחלת טעימות כבר בגיל 4 חודשים. אבל המסמך המצוין כשלעצמו של משרד הבריאות שממנו נגזרות ההמלצות שניתנות לכל אחיות טיפות החלב בארץ, צבוע לדעתי בצבע שפחות מצדד בהתחלת טעימות בגיל זה בעוד שאני ברוב המקרים, מאוד בעד, כבר בגיל זה.

ושוב, מניסיון – כשזה מתבצע בגיל הנכון ובהכוונה הנכונה, זה מסב אושר גדול למשפחות והרגלי אכילה נפלאים לילד לטווח הארוך.

נתחיל בזה שהנקה/פורמולה הינה עדיין התזונה העיקרית של התינוקות בגיל זה.

אבל להתחלת טעימות של אוכל מוצק בגיל זה יש שני יתרונות עיקריים:

  • יתרון רפואי – בפרט בפאן האלרגני. יש מידע רב שמוכיח את יתרונות הכרת אנטיגנים (חלבונים) שונים בגיל מוקדם זה ובהמשך ירידה בשכיחות אלרגיות. זה נכון גם לגבי ירקות ופירות וגם לגבי מזונות עם פוטנציאל אלרגני גבוה, ראו בהמשך.
  • יתרון התפתחותי – אני לא בטוח שזה הוכח בצורה מסודרת, אבל אני רואה את זה בעיניים כל שבוע. תינוקות שמתחילים לטעום כבר בגיל זה סופגים הרגלי אכילה נכונים והם בוגרים יותר מתינוקות בני גילם שעדיין לא התחילו. היתרון הזה נשמר לדעתי גם בהמשך כי בעוד תינוק בן 7 חודשים שהתחיל מוקדם לטעום אוכל ארוחה מלאה מצלחת עם משפחתו (הרגלי אכילה נכונים) אז ההוא שלא התחיל מוקדם עוד מדשדש עם 30 מיליליטר מרק טחון.

אז מי יכול להתחיל אוכל מוצק ומהי המטרה?

מי יכול להתחיל? יכול להתחיל אוכל מוצק כל תינוק שגילו מעל 17 שבועות (4 חודשים) ועונה על מספר תנאים התפתחותיים כדלקמן (ההמלצות המודגשות הן ציטוט של המלצות משרד הבריאות, בהמשך זוית הראיה שלי לכל המלצה):

  • התינוק יכול להישאר במצב ישיבה תוך החזקה יציבה של הראש. אמת, המלצה נכונה. תינוקות עם טונוס שרירים נמוך צריכים 'להתחזק' לפני התחלת טעימות. בפועל רוב רובם של התינוקות בגיל 4 חודשים מקיימים תנאי זה.
  • התינוק בעל יכולת תאום בין עיניים, ידיים ופה המאפשרת לו לראות, לאחוז ולהגיש את המזון לפה. לדעתי, התינוק לא אוחז ולא מגיש לעצמו האוכל בגילאים אלה, ולכן אין בתנאי זה ממש.
  • התינוק בעל יכולת לבלוע מוצקים. שוב, לדעתי, מאוד כללי. התינוק לא באמת אוכל 'מוצקים' אלא מחית (כשכתוב מוצקים זה מזכיר לי סטייק). אני הייתי כותב במקום משרד הבריאות שהתינוק הינו בעל סנכרון של תנועות לעיסה ובליעה. הרבה מהתינוקות הלא בשלים להתחלת מזון מוצק מוקדמת (בגיל 4 חודשים) פשוט שמים האוכל בפה ולא מבינים מה לעשות איתו, יורקים אותו החוצה וכדומה. התינוק הבשל הוא זה שכשמים לו את המחית בפה מסנכרן תנועות לעיסה ובליעה ואחרי שבלע הוא רומז שרוצה עוד.

משרד הבריאות מסכם החלק הזה בהערה כדלקמן – "… ולפעול לפי האיתותים של התינוק הקשורים בגדילתו והתפתחותו מאידך". נכון, והכי חשוב לטעמי הוא צפייה בתינוק האוכל על מנת לראות אם האכילה מתקדמת יפה, אם הוא מוכן להמשך טעימות ונהנה מהן.

מהי המטרה בגילאים 4 עד 6 חודשים?

חשוב להבין ולהתחבר למטרה על מנת להתאים ציפיות לתקופה ולגיל זה. המטרה היא להגיע אחרי גיל חצי שנה לארוחה מלאה (אחת או שתיים) שהיא של מוצקים ולא של בקבוק.

זאת אומרת שכל מה שאנחנו עושים מגיל 4 חודשים הוא הצגת מזון בכמויות הולכות ועולות לתינוק על מנת להחליף בהמשך ארוחת בקבוק (לפחות אחת, שתיים זה יהיה בכלל נפלא) בארוחה מצלחת.

מכאן גם מבין שאין כל ציפייה שביום או בשבוע הראשונים התינוק יאכל כמויות גדולות, אלא רק יטעם, ילמד לאכול, יהנה מהחוויה ויעלה לאט בכמויות ובמגוון.

שוב, ההשלמה שלי להוראות משרד הבריאות (ובטח ובטח בניגוד להמלצות שונות שראיתי ברשת) היא העובדה שאני חושב שבאותו תינוק שהתחיל טעימות בגיל 4 חודשים והוא זורם יפה עם ההאכלה, ניתן להעלות אט אט בכמויות כאשר יש לזכור המטרה והיא לפחות ארוחה אחת מלאה אחרי גיל חצי שנה. מהי ארוחה מלאה? ארוחה שהחליפה הנקה/בקבוק.

איך מתחילים?

ירקות ובהמשך פירות הם המאכלים הראשונים. לרוב נהוג להתחיל מאכל (ירק או פרי) יחיד, למשך מספר ימים ואז מעבר או שילוב עם ירק או פרי אחר. בצורה זו ניתן להעלות על הסיבה הספציפית לאי סבילות למזון כלשהו וגם להרגיל התינוק לטעמים ומרקמים שונים. עם התבססות ההאכלה, ניתן ורצוי לשלב גם מזונות עם פוטנציאל אלרגני גבוה לרבות ביצים מבושלות, בוטנים, שומשום ואף דגים. במקביל ניתן לשלב גם טעימות של דייסות כמו דייסת סולת או שיבולת שועל, 2-3 כפיות כפי שמתקדמים עם הטעימות.

הסבר מפורט יותר, ברמה הפרקטית על איך בדיוק מתחילים טעימות, בקישור הבא.

לגבי תוספת מים – מקובל שתוספת מים תינתן לתינוקות שהחליפו כמות משמעותית (אין לי תשובת ספר מה זה בדיוק משמעותי) של ארוחת הנקה/בקבוק במוצקים. זה מתחיל להיות רלוונטי יותר בעונת הקיץ וסביב גיל חצי שנה.