מה דעתי על התחלת טעימות בגיל חצי שנה במקום 4 חודשים?

לרשות משרד הבריאות מיטב היועצים בתחום רפואת ילדים ובכלל, ואין לי ספק שהמטרה של כולם היא רק לשפר ולהבטיח בריאות ילדי מדינת ישראל.

אבל אין המלצה רפואית שאי אפשר למתוח עליה ביקורת.

אני מדבר על המלצת משרד הבריאות החדשה להתחלת טעימות בגיל חצי שנה במקום 4 חודשים. שינוי זה פורסם בקווים המנחים החדשים לתזונת תינוקות במאי 2021 בניגוד להמלצות הקודמות שפורסמו ב-2012.

אז אני יודע שגם בהמלצות הישנות "הצבע" היה של התחלת טעימות בגיל 6 חודשים אבל שם בפירוש הייתה אפשרות להתחיל מוקדם יותר (4 חודשים) בתינוקות בשלים. כעת ניתן להתחיל רק בגיל חצי שנה וזה מה שאני רוצה להגיד.

מה דעתי על התחלת טעימות בגיל חצי שנה במקום 4 חודשים?

מדוע שינה משרד הבריאות את המלצותיו?

משרד הבריאות שינה את המלצותיו בגלל המלצות בינלאומיות להנקה בלעדית עד גיל חצי שנה. על פי ארגון הבריאות העולמי חלב אם הוא התזונה המומלצת היחידה עד גיל חצי שנה, במדינות מתפתחות ובמדינות מפותחות.

במצב הישן כאשר היה ניתן להתחיל טעימות החל מגיל 4 חודשים, אימהות מניקות רבות היו לכאורה תחת לחץ להתחיל טעימות וההנקה נפגעה.

אז יש לי מה להגיד על זה.

1. אני לא באמת חושב שהתחלת טעימות בגיל 4 חודשים פגעה בהנקה. ניתן היה לעודד הנקה ממושכת יותר ובמקביל להתחיל טעימות ולהרוויח משני הכיוונים.

2. מעל 50% מהתינוקות במדינת ישראל לא יונקים הנקה בלעדית בגיל 4 חודשים. ולכן, התזה של דחיית התחלת מזון מוצק בגלל הנקה אינה רלוונטית לגביהם. לדעתי אם זה היה הרציונל ניתן היה לנסח מסמך שממליץ בצורה דיפרנציאלית התחלת טעימות מוקדמת יותר בתינוקות המקבלים פורמולה ומאוחרת יותר בתינוקות יונקים תוך כדי המשך עידוד הנקה.

3. ראיתי הצלחות אדירות במשפחות ובתינוקות בשלים שהתחילו טעימות בגיל 4 חודשים. התינוקות הללו הגיעו לגיל חצי שנה עם הרגלי אכילה טובים יותר מאשר תינוקות שהתחילו בגיל מאוחר יותר. ההבדל הזה נשמר גם בגילאים המאוחרים יותר ולטעמי גם בחיים הבוגרים. זאת אומרת שילדי מדינת ישראל הולכים להפסיד בפאן ההתפתחותי בשל ההנחיות החדשות. אבל רגע, זה לא ההפסד היחיד.

4. רגישות למזונות – הוכח בצורה מדעית שאינה ניתנת לערעור שהצגת אנטיגנים (חלבונים, רוצה לומר אוכל מוצק) בגיל 4 חודשים מפחיתה משמעותית שיעור רגישויות למזונות שונים. אני מתחייב על כך שעוד עשר שנים כשהנושא יבדק בצורה רטרוספקטיבית נראה עליה בשכיחות רגישות למזונות בילדי מדינת ישראל. מומחי משרד הבריאות מודעים לכך מכיוון שכתבו במסמך "במשפחות אטופיות יש לפנות לתזונאית ולרופא לפני גיל 6 חודשים לתכנון חשיפה להזנה משלימה. מה זה משפחות אטופיות? יש לי בן דודה עם אסתמה אז מה זה אומר על הילד שלי? ולי היה כשהייתי ילד קדחת אביב, אז מה זה אומר? אני בפירוש לא רואה את המשפחות האטופיות קובעות תור לתזונאית או לרופא ילדים בכדי לתכנן חשיפה.

5. למעשה אין יותר טעימות. יש התחלה של כלכלת מוצקים בגיל חצי שנה וביום הראשון לכאורה לתינוק מותר לאכול מרק טחון עם עוף. ברור לי שההורים לא יתחילו כך אבל לדעתי לתהליך של טעימות שלקח חודשיים (מגיל 4 ועד 6 חודשים) הייתה חשיבות רבה בלימוד הרגלי האכילה, בהקניית הביטחון שחש התינוק וחשו ההורים בתהליך ולכן בום טראח להתחיל לאכול בגיל חצי שנה נראה לי קצת צורם.

6. בפתיח למסמך משרד הבריאות נכתב "במקרים בהם לא נמצאו ראיות מדעיות תומכות, מובאות המלצות המקובלות על סמך נסיון ארוך שנים." טוב, אז היה לנו נסיון ארוך שנים. חבל לוותר עליו.

אז מה נשאר? נשאר לראות כיצד תחלחלנה ההנחיות החדשות לשטח דרך אחיות טיפות חלב וכו'. ברור לי שבקרוב יבוא דור שלא ידע שטעימות התחילו בגיל 4 חודשים. 

ונשאר לראות אם הורים כמו גם רופאים ותיקים יישרו קו באופן מוחלט עם ההנחיות החדשות.

אני חושב שהרבה הורים יתחילו טעימות לפני כן. אם לא ב-4 חודשים אז איפה שהוא באמצע.

נעקוב ונעדכן.